Weekend pod znakiem futsalu!

W najbliższy weekend powinniśmy zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej zagorzałych fanów futsalu. Łącznie rozegramy aż 14 spotkań Robimy Remonty Tyskiej Ligi Futsalu, w sobotę wyemitujemy zaległy 11 odcinek Cafe Futsal TLF na żywo, a w niedzielę na deser GKS Futsal Tychy w ramach 16 kolejki 1 Polskiej Ligi Futsalu podejmie na hali przy Piłsudskiego Sośnicę Gliwice. To będzie prawdziwe futsalowe święto!

W sobotę granie rozpoczniemy od godziny 10:00. Tego dnia całą kolejkę zagrają drugoligowcy, natomiast elita rozegra 3 z 5 spotkań 14 kolejki. Dla drużyn z 2 ligi w sobotę rozpocznie się ostatnia - trzecia runda, która zadecyduje o tym, które dwa zespoły awansują do 1 ligi. Wszystko wskazuje na to, że batalia o awans rozegra się pomiędzy Bieruńskimi Grajkami, Antraxem, Pampeluną i Luz Blues Team. Strata Oszołomów i 'A'msterdamu jest już na tyle duża, że te ekipy niemal na pewno ponownie zagrają w 2 lidze w przyszłym sezonie.

Z zaplanowanych na sobotę spotkań w 1 lidze najciekawiej zapowiada się pojedynek The Naturatu z Piwkarzykami. Ci pierwsi walczą jeszcze o wicemistrzostwo, a drudzy po tym jak fenomenalnie rozpoczęli rundę rewanżową do swojego sobotniego rywala tracą już tylko 3 punkty i w przypadku wygranej mogą awansować nawet na 3 miejsce w tabeli.

W pozostałych dwóch meczach Adwokaci zagrają z Jesionami, a FC Dallas z From UA. Faworyci w obu tych meczach raczej nie powinni mieć problemów ze zdobyciem kompletu punktów.

Jeszcze w trakcie ostatniego sobotniego meczu rozpoczniemy emisję 11 odcinka Cafe Futsal TLF na żywo. Gośćmi Mariusza Niemczewskiego będą:

* Zbigniew Modrzik (GKS Futsal Tychy / La Zabawa)

* Maciej Kocztorz (Adwokaci Śląsk)

* Jakub Spernadel (Kamraci z Wembley'a).

W trakcie programu omówimy dotychczasowe rozstrzygnięcia w obu ligach, a także porozmawiamy o tym co czeka nas w najbliższych tygodniach, które będą decydujące dla wyników w sezonie 21/22. Zapraszamy wszystkich zawodników i kibiców na relaks w pubie PRZEJDŹMY NA TY, gdzie będziecie mogli na żywo posłuchać co do powiedzenia mają goście programu. Tych, których zabranie w pubie zapraszamy na transmisję LIVE, która będzie przeprowadzona >>TUTAJ<<. Startujemy punktualnie o godzinie 14:45.

Niedzielne granie zaczynamy równo z kogutami czyli od 8:30, a zainauguruje je para Kamraci z Wembley'a - The Naturat. Najciekawsze zestawienie to jednak pojedynek, który rozpocznie się o godzinie 9:20. Właśnie wtedy na parkiet wybiegnie La Zabawa oraz Piwkarzyki. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu padł remis 1:1 co jest znakomitym prognostykiem przed rewanżem. Piwosze w przerwie między rundami dokonali solidnych wzmocnień i zwycięstwo aktualnych Mistrzów TLF w tym meczu wcale nie jest takie pewne. O zwycięstwie w tym spotkaniu może zadecydować dyspozycja dnia i to jak zawodnicy zniosą wczesną porę rozgrywania tego meczu.

Z kolei w drugiej lidze oczy całego świata będą zwrócone na mecz Luz Blues Team vs Bieruńskie Grajki. O tym, że w tym meczu zobaczymy grad bramek mówią statystyki z dwóch poprzednich pojedynków kiedy to zespół z Bierunia najpierw wygrał 5:4, a następnie zremisował 5:5 ze swoim niedzielnym rywalem. To spotkanie to mecz o przysłowiowe "6 punktów" bowiem LBT tracą do Bieruńskich Grajków zaledwie 3 punkty. W przypadku zwycięstwa mogą ich nawet prześcignąć w tabeli, ale porażka będzie oznaczała sporą stratę 6 oczek do bezpośredniego rywala w walce o awans.

Po emocjach związanych z Robimy Remonty Tyską Ligą Futsalu przyjdzie czas na zmagania pierwszoligowców. Nasz GKS Futsal Tychy o godzinie 18:00 podejmie Sośnicę Gliwice. Z tego miejsca zapraszamy wszystkich na trybuny hali przy Piłsudskiego, a jeśli kogoś z różnych przyczyn zabraknie na trybunach - Klub przygotował transmisję LIVE na swoim kanale na YouTube. Link do transmisji znajduje się >>TUTAJ<<

ROZKŁAD JAZDY NA WEEKEND 19-20.02.2022

SOBOTA 19.02.2022