Zapowiedź weekendowych zmagań

Po emocjach związanych z turniejem piłki nożnej halowej dla amatorów, w którym to najlepszy okazał się The Naturat, pora wrócić do ligowych zmagań. W najbliższy weekend czeka nas spora dawka futsalowych emocji, bowiem rozegranych zostanie aż 9 spotkań, a kilka zespołów rozegra nawet po dwa mecze.

Sobotnie zmagania rozpoczniemy o godzinie 10:00 meczem Luz Blues Team vs Pampeluna i będzie to pojedynek zespołów, które w końcowym rozrachunku będą liczyły się w walce o awans do 1 ligi.

Zaraz po zakończeniu tego spotkania (10:50) na parkiet wybiegną FC Dallas i Adwokaci Śląsk czyli drużyny, które cały czas nie potrafią złapać swojego odpowiedniego rytmu w tym sezonie, a najlepiej obrazują to pozycje w tabeli, które zajmują obie te ekipy (odpowiednio 6 i 7 miejsce). Zwycięstwo w tym meczu spowoduje, że któryś z tych zespołów utrzyma kontakt z czołówką, a porażka oznaczać będzie dalsze stacjonowanie na granicy miejsca spadkowego.

Skoro już jesteśmy przy spadkach to bardzo ważny pojedynek w tym dniu rozegrają Jesiony i Emeryci, czyli dwie ekipy z najdłuższym stażem w TLF, które w tym sezonie są przez ekspertów wskazywane jako jedne z tych, które będą walczyły o utrzymanie. Emeryci mają w swoim dorobku zaledwie 5 punktów, a Jesiony tylko 4 i to dobitnie pokazuje, że nasi eksperci mają sporo racji w swoich stwierdzeniach. Pierwszy gwizdek sędziego punktualnie o godzinie 13:20.

Tego dnia na parkiecie zobaczymy jeszcze Antrax i Bieruńskie Grajki (godz. 11:40) oraz The Naturat i Kamratów z Wembely’a (godz. 12:30)

Niedzielę otworzymy mocnym uderzeniem czyli pojedynkiem From UA z Bad Boys. Boysi nadzwyczaj dobrze rozpoczęli bieżące rozgrywki i wydają się być faworytem w tym meczu, bowiem zespół z Ukrainy po świetnym początku sezonu zdaje się dopadła lekka zadyszka. Zachęcamy zatem do wcześniejszego nastawienia budzików i stawienia się na halę już o godzinie 8:30.

O godzinie 9:20 rozpocznie się mecz Pampeluny z Oszołomami i będzie to pierwszy mecz rundy rewanżowej w 2 lidze. W 1 kolejce Pampeluna skromnie bo 2:1 pokonała swoich rywali i biorąc pod uwagę fakt, że Oszołomy z tygodnia na tydzień prezentują się coraz lepiej to należy spodziewać się bardzo wyrównanego pojedynku.

W pozostałych spotkaniach zmierzą się Luz Blues Team z ‘A’msterdamem (10:10) oraz Pod Jesionami z FC Dallas (11:00).

Jak zatem widać ciekawych spotkań do wyboru – do koloru, a każdy z kibiców Robimy Remonty Tyskiej Ligi Futsalu z całą pewnością znajdzie coś dla siebie, dlatego też gorąco zachęcamy Was do przybywania na trybuny hali przy al. Piłsudskiego 20! Wstęp oczywiście bezpłatny.

SOBOTA 20.11.2021

Mecz