Znamy skład 1 ligi

Pod Jesionami, FROM UA i Kamraci z Wembleya to trio zespołów, które uzupełniły stawkę pierwszoligowców w sezonie 2021/2022. Trzeba przyznać, że zawody, które odbyły się w niedzielny poranek były typowym turniejem walki (co ważne – wyłącznie sportowej walki w duchu fair).

O największym pechu mogą mówić zawodnicy Antraxu, którzy zmagania grupowe przeszli jak burza wygrywając oba spotkania po 4:0. Niestety dla nich, w decydujących starciach o awans do 1 ligi przegrali dwa mecze po serii rzutów karnych. Najpierw ulegli Jesionym, a w meczu ostatniej szansy Kamratom. Ostatni rzut karny będzie śnił się Antraxowi chyba przez cały sezon (a w szczególności ich bramkarzowi – Adamowi Klonkowi), bowiem piłka dosłownie prześlizgnęła się pod jego rękami i wturlała się wręcz do bramki mijając linię o kilka centymetrów.

Najlepiej piłkarsko tego dnia wyglądała przemeblowana (i wspomniana już) ekipa Jesion, która stawiła się w dobrym (i co ważne) licznym składzie oraz zespół złożony z zawodników zza naszej wschodniej granicy czyli FROM UA. Oba te zespoły podzieliły się punktami w meczu grupowym, ale w fazie play off wygrały swoje decydujące mecze (Jesiony z Antraxem, From UA z Kamratami) i w pełni zasłużenie zapewnili sobie grę w elicie.

W meczu ostatniej szansy Antrax zmierzył się zatem z Kamratami. Co ciekawe oba te zespoły spotkały się w meczu otwarcia i wtedy zdecydowanie górą był Antrax wygrywając aż 4:0. W ich drugim pojedynku tego dnia (który był zarazem ostatnim meczem turnieju), górą byli jednak Kamraci i to oni cieszyli się z awansu, ponieważ lepiej egzekwowali rzuty karne.

A oto jak występ Kamratów w turnieju podsumował ich zawodnik – Nikodem Wybraniec

Turniej już na fazie grupowej zakończyła Pampeluna ’06 oraz Bieruńskie Grajki i oba te zespoły w towarzystwie Antraxu uzupełniły 2 ligę.

Wyniki turnieju barażowego

GRUPA A

Miejsce Drużyna Punkty Bramki
1 Antrax 6 8:0